Kuhilpeenar – hugelkultuur II osa

Esimene pool siin

Jätkan siis kus pooleli jäi…

Tassisin siis adru peale veel vanat heina ja  peale natuke metsa all laagerdunud hobuse sõnnikut. Nägi see välja ikka “väga ilus” kõik.

Tundus nagu, et on aeg see muld/liiv siia peale panna. Seda ma tegelikult ei kujutanud ette , et see nii raske saab olema… Paned labida täie ülesse ja kõik veereb kenasti kolinal alla tagasi… Õnneks oli millalgi ka vihma sadanud ja see liivmuld oli alt natuke niiske. Seda hakkasin võtma käega ja külge patsutama, sest labidaga pannes veeres kõik maha.

Abilised ka platsis
img_6650
mätas kohale pandud vaiaga

Siin pildil on näha see nn vai, mis hoiab mätast paigal, et tekkiks enamvähem kuju. Ma algul arvasin, et neid mättaid tuleb kasutada alles siis kui on muld ilusti peale pandud ja tahad teha astanguid taimedele. Minul küll selleks mättaid ei jäänud. Mul läheb neid kõiki vaja et anda sellele oksahunnikule mingisugune aktsepteeritav kuju. Uhh…

img_6665
lõigatud vaiad, kõige parem 90 nurga all olev
img_6656
abiline tööd hindamas

Siin olen ma juba kõvasti tööd teinud ja tulemus hakkab paistma. Hakkaks nagu tunduma, et valgus paistab tunneli lõpus. Suutsin ära teha poole peenrast homme jätkan.

Suutsin terve kuhila katta liivmullaga. Raske oli aga sain hakkama. Äärtesse otsisin suvalise puuronte, mis olid piisavalt lähedal. Liivmuld tahtsis igalepoole muidu minekut teha.

img_6673Siin on näha, et nende puunottide paigalhoidmiseks kasutasin ka pisikesi vaiasid.

Tataa taaaaaaaaaaa……..

Suvaline heina hunnik teie ees….

Miks ma nii palju vaeva nägin selle silumisega üldse?????

Tegelt vahepeal tassisin natuke õiget mulda ka selle liivmulla peale ja siis tõin vanat heina hunnikus mulziks peale. Lasen tal nüüd natke olla rahus. Loodan väga, et ilmataat veekraanid nüüd lahti laseks ja mu kuhila ilusti kastetut saaks.

Esimene aasta ei toimi see peenar veel väga hästi, kuna vajab aega vajumiseks ja lagunemis protsesside käivitumiseks. Kõigeparem oleks teha selline peenar valmis sügisel ja siis kevadel peale külvata.

Vahekokkuvõte

See on ikka väga ajakulukas ja mahukas projekt mida teha. Mina tegin seda täitsa üksinda teiste asjade kõrvalt ja aega läks AINULT 20 päeva 😅😅😅 ok ok No tegelt olin haige ka vahepeal ja tegin seda ainult paartundi päevas kui aega oli.

Minujaoks oligi see lõpp viimistlus kõige hullem. On keegi proovinud liivalossi ehitada kuivast liivast? Siis teab, et mitte ei õnnestu. See mulla liiva peale panek ikka jube mängumine.

Üldisel arvestage, et see VÄGA töömahukas ja hakake tegutsema!

Rohem näeb järgmistest postitustest, mis peenrast sai.

4 kommentaari “Kuhilpeenar – hugelkultuur II osa

  1. Pingback: Üldiselt- juuli
  2. Pingback: Üldiselt juuli

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.