Mini kasvuhoone

Aknalauad on tehtud kuidagi väikesed ja ei ole kummist….

Taimi ettekasvatades paratamatult jääb toas ruumi väheks ja puhas õue nagu külm. Kui on muidugi õige kasvuhoone olemas siis ei ole probleemi aga kuna minul seda veel kahjuks pole aiis pidin midagi muud väljamõtlema.

Nägin Pinterest’is lahedad mini kasvuhoonet.

img_6637

Aga see vajab oskust saagida otse , saagida õige nurga all ja kindlasti veel palju oskusi mis mul on väga poolikud. No vajab ilmselget ehitus oskust. Ja ma väga kahtlen, kas see naine selle tõesti üksinda valmis ehitas.

Mõtlesin, et teen omale teistsuguse,lihtsama mini kasvuhoone.

Käisin tükkaega õues, kuuri all, teise kuuri all ja garaazis otsimas mingisugust karkassi või mõtet, et kuidas ma saaks omale mini kasvuhoone võimalikult lihtsalt. Aga ei leidnud midagi peale puu materjali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siis ohkasin ja mõtlesin eks ma siis proovi…

Otsisin mingeid suvalisi kergeid tükke. et võimalikult vähe saagima peaks ja mulle pigem meeldib ära kasutad jupe ja tükke mis millesti alles jäänud. Siis kui mul sassi läheb pole head puitu raisanud.

Saagisin mingid tükid enamvähem ühesuuruseks ja proovisin kokkukruvida. Peab tunnistam, et oli päris keeruline, sest üks puit oli vist väga kuiv ja teine mitte ja siis mu trell ei suutnud mitte seda kruvi sinna sisse saada. Aga lõpuks sain enam vähem. Sain nagu mingid raamid valmis. Postideks leitsin jupid mis olid N mängumaja ehitusest allesjäänud ja loomulikult ei hakanud ma neid kuidagi saagima, sest see oleks olnud raiskamine.

img_6588Sain karkassi valmis, yessssssss. Olin enda üle sellel hetkel väga uhke ! Kõverusest ja muudest parameetritest, mis täpsust nõuavad me muidugi rääkima ei hakka 😀

img_6589

 

 

 

Mina olin igaljuhul rahul oma saavutusega.

Kile peale panekuks oli mul asendamatu abimees- klambripüstol.

Ainuke asi mis ma ostsin selle projekti jaoks oli kasvuhoone kile 3×3 m ja  5.70€ läks maksma. Kile peale panek muidugi on omaette teema aga ütleme nii, et käib kahh… Lahti käima panin lihtsalt esimese paneeli, tundus sedasi kõige lihtsam.

Kõige alla panin ajalehti ja peale ladusin kivid. Aitab ehk hoida natuke soojust ja kuidagi tundus hea idee 😁

Minu väikesed taimekesed ka siin. Neil karm elu toast otse siia enda eest võitlema. Taimedest mis mul siin on ehk kirjutan kunagi hiljem.

Oligi valmis. Selle asjanduse ehitamisega saab küll igaüks hakkama😇

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.