Sibul

Üldiselt – Sibula kasvatamine

Sibul kasvab hästi kergel mullal. Koduaias saab raskeid muldi parandada liiva lisamisega. Sibulamaa peab olema viljakas, huumuserikas, hästi haritud, umbrohupuhas ja piisavalt niiske. Orgaanilist väetist sibulale ei anta, kuid hästi sobib näiteks kompost või sõnnik, mida tasub sibulamaasse külvata juba sügisel või varakevadel.

Sibul on toitainete suhtes võrdlemisi vähenõudlik kultuur, seetõttu võib ta paigutada külvikorras suure toitainetevajadusega kultuuride järele. Eelviljadest sobivad sibulale kultuurid, mis said orgaanilist väetist, vabastavad põllu suhteliselt vara ja võimaldavad puhastada maa umbrohtudest (varajane kartul, varajane pea- ja lillkapsas, kurk). Väga hästi sobib sibulale eelmisel aastal korralikult haritud ja väetatud must- või poolkesa. Haiguste ja kahjurite leviku tõkestamiseks ei tohi samal väljal enne 4 – 5 aastat sibulat uuesti kasvatada. Edasi lugemiseks kliki SIIA.

Väike vihje sibula ja küüslaugu mahapanemise kohta. Nimelt lõikab minu vanaema neil nn “tagumikud ära” (see osa, kust juur peaks välja tulema), et nad kiiremini juurduksid. Ma ei arvanud sellest väga palju ausalt öeldes.

Juhtus aga sedasi, et toppisin sibula maha peenrasse eile õhtul. Pärast aga lugesin täiendavat materjali ja avastasin, et istutasin nad täiesti valesse kohta 😔 Olin selleks ajaks väga väsinud ja mõtlesin, et küllap homme panen õigesse kohta.

Täna hommikupoolikul hakkasin neid siis maast ära võtma ja mis ma avastan.

Umbes 8 h jooksul, mis nad mullas olid, on neile kasvanud ~1cm juurekesed. Tundub, et see on vägagi tõsi, nii et soovitan teilegi.

img_6710
juured 1 ööga