Kuivuse mõjud

img_7848.jpgPõua vastu aitab ainult vesi. Meil siin Kassaris pole korralikult sadanud juba 4. juulist saadik, täna on 5. august, nüüd tuli natukene vihma lõpuks. Enne seda ei sadanud ka 3 nädalat. Selle kuu jooksul on 2 korda olnud, kus on väike vihmasabin üle käinud, aga see on olnud nii väike, et kastmiseks seda nimeteda ei saa. Küll on Kassaris väikesed vihmasabinad olnud sellised, et naabrid said vihma, aga mitte meie.

Nüüd on hea jälgida, mis taimed saavad ilma kastmiseta hakkama ja mis mitte, sest mul on jalg haige olnud ja pole saanud oma taimi kasta. Enne sedagi kastsin neid minimaalselt.

Tundub, et meie puhta liivamaa peal ei kasva isegi umbrohi enam. Vanaema hakkas ka üles võtma varast kartulit, sest see oli täitsa valmis: varred kuivasid ära. All aga polnud väga miskit head. Tavaliselt 2 suurt kartulit või teine kord palju väikeseid. Ühe vao pealt sai vaevu 10l ämbritäie. Eks ma proovin teda moosima hakata, et mitte enam künda aiamaad ja lasta mul teha. See aga pole lihtne, sest ta on kange hiiu naine, kuigi tema ütleb, et kanged on ainult surnuaias. Nii et ta vast jäärapäine 😀

img_7852

Siin see suur pikk roheline asjandus on minu kinoa ehk tšiili hanemalts, mis tõesti talub põuda suht hästi. Kõrval on kurgid, mida mu vanaema kastab iga õhtu ja need ikka täitsa lääpas… Kinoa vahel on veel mul hilja pandud natuke türgi uba, ka sellel on lehed suht kortsus. Oa panin sinna vahetäiteks ja uba on väga hea maaparandaja, kuna mügarbakter elab ta juurte küljes. Kinoa on ilusti õitsema hakanud ja saaki saada on lootus suur 😀

Ülevalolevalt pildilt paistab mu läti supihernes ka, mis kuivas ikka täiesti ära, täna käisin seemneid korjamas kaunadest ja täiesti kuivad herned olid sees. Midagi head ka: ei pea ise kuivatamisega vaeva nägema 😀

img_7853
Siin siis näha kinoa ja vahel uba oma krussis lehtedega.

Tomatid, mis mul aiamaal kasvavad, kannatasid ka väga selle kuivaga. Suur vahe on IMG_7797tomatitel, mis mul potis vastu maja ja aiamaa omadel. Aiamaa omad jäävad hästi väikeseks, aga maitse on ikka hea. Aga veepuudusest vajusid küll täiesti longu. Aga tomatisaak on ikka suht korralik.

IMG_7796Tomatid on ikka suured vee joojad ka. Siin on näha, kuis lehed longu on tõmmanud.

IMG_7800

Siin siis näha ka olukorda natukene. Mu tihe porgand vajus ka longu kõige kuumemal ajal, kuid suutis jälle roheliseks minna.

Kuhilpeenar

IMG_7802

Nagu näha pildilt, siis maasikataimed andsid alla selle suure kuivaga, lehtkapsas aga suutis ellu jääda, lihtsalt kapsausside rünnak on hetkel meeletu nende peal. Tomat on allpool ja tal polnud väga hullu. Suvikõrvits vajus ainult natuke longu lõpuks, aga üldiselt pidas väga vapralt vastu kuivale.

Ma lõpuks leotasin ka seda peenart voolikust, sest muidu oleks kõik ära kõrbenud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.