Esimese aasta ebaõnnestumised

Pole ammu miskit kirjutanud siia… On olnud kiire, mitte aianduslikult. Tegelikult kadus motivatsioon ka ära, et miskit kirjutada… Loodame, et leidsin selle nüüd uuesti üles ja saate mu jubedaid kirjatükke rohkem nautida 😀

Ja positiivsest küljest: vahepeal võeti mind ka Hiiumaa ametikooli Linnaaedniku erialale vastu. Sealt saan kindasti uusi teadmisi, mida ka teiega jagan.

Aga nagu pealkiri ütleb, siis räägiks ära, mis mul see aasta täitsa aiataha läks. Sellest saate aga teie õppida ja mitte samu vigu teha!!!

  1. Maasikad – Ostsin üle 30 frigo taime, aga maasikaid sain sellest peenrast umbes täpselt 0. Nii umbes 5 maasikat sain aga hoopis oma kuhilpeenrast, kuhu olin istutanud 3 maasikataime, mis mul teise peenrasse ei mahtunud.  Eelnevad blogipostitused on Peenra tegemine, kaitsmine ja kahjurid. Keegi võiks nii tubli olla ja öelda, mida ma edasi peaks tegema selle peenraga… Paljud ütlesid mulle muidugi, et viga oli selles, et mul oli maasikate ümbrus multšitud heinaga, et kahjurid kolisisd sinna sisse elama ja lõikasid mu toored maasikad kõik ära. Võib olla ka ebaõnn, aga pean vist jah kõik heina ümbert ära korjama ja ära põletama, et nendest lahti saada. Teen ka vist uue peenra tunduvalt kaugemale eelmisest. Aga maasikate heinaga multšimist kavatsen ikkagi jätkata, sest nagu inglisekeelne nimi ütleb straw (põhu, heina) berry (mari) – maasikas on põhumari. Seda on juba aastasadu kasvatatud heina peal, selle sees.
  2. Spinati- ja salatipeenar. Sealt ei saanud ma ka loomulikult midagi, sest kasutasin multšimiseks paksu kihti kuuseokkaid. Ilmselgelt nendele taimedele see ei meeldi. Olin kirjandusest lugenud, et võib nagu igale poole panna. Hiljem lugesin üle aga selle, et okkana on ta happeline, aga laguneb neutraalseks. Multšikihina on ta ju kindlasti ka happeline. Kuuseokkaid aga lisasin ka oma tomatipottidesse ja see toimis küll hästi. Ja võib kindlasti kasutada ka porgandil: kõik toimis, kartulil ja maasikal samuti.
  3. Kurk – olin väga elevil kurkide kasvatamisest, sest tellisin väga lahedad sordid, aga läks natukene aiataha mul see värk… Nimelt tegin ma ilusa kurgipeenra, istutasin taimed lausa ja multšisin selle adruga. Adruga multšimine oli ilmselge viga! Kurgid jäid kiduma ja kiduma, siis lõpuks kratsisin adrukihi ära, aga kahju oli juba tehtud ja kurgitaimed läksid kõik välja. Kindlasti ei aidanud see meeletu kuumus ka suvel. Oma kuhilpeenrasse istutasin ma ka paar kurki, mis ma vanaema peenrast ära harvendasin ja naljakal kombel ei läinud need ka väga hästi seal kasvama. Kas tõesti tahab kurk ainult paljast maad? Ei tea veel lõppjäreldust teha, aga kindlasti pean rohkem uurima selle kohta, et järgmiseks aastaks valmis olla.
  4. Kõrvits – See tegelikult ei ebaõnnestunud, no põhimõtteliselt pool vähemalt mitte. Nimelt tegin ju kõrvitsa eksperimenti, seal istutasin kahte erinevasse kohta kõrvitsataimed. Istutasin ka kanade aeda. See hakkas toimima väga hästi, aga ma ei leidnud suurt asja, mida kõrvitsataime kaitseks panna. Vaatasin ka, et nad ei puutu seda taime enam, siis aga otsustas mu vanaema, et ei lase kanu õuepeale enam jalutama. Piisas paarist päevast, kui kõrvitsataimest olid alles ainult rootsud. Kõrvits on liiga väänlev, et seda kanade eest kaitsta, järgmine aasta kindlasti proovin millegi muuga…
  5. Kõige suuremaks ebaõnnestumiseks võib aga lugeda seda, et mind viskas seljast maha üks noor poni. Ja selle tulemusel rebestasin/venitasin oma hüppeliigese juures olevaid ligemente. Nüüd on sellest juba üle 1,5 kuu möödas ja ikka jalg annab tugevalt tunda…
    IMG_7702
    Haiglas.

Hetkel vist rohkem polegi… Võib muidugi veel miskit tulla, aga veel pole ja loodan, et ei tule ka. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.