Esimene istik õues

Täna 18. märts 🙂

Eelmine aasta enne jõule käisin ma metsas labidaga ja tõin sealt kaks kuuske. Ühe viisin sõbrannale ja teise tõin omale koju. Panin ta suurde 20l Anu aida ämbrisse koos mullaga. Kui õige aeg, siis tõin tuppa ja ehtisime lapsega ära.

Nii ta meil oli toas, kuni see jõulutrall läbi sai. Enne kolmekuningapäeva võtsime ehted maha ja viisin kuuse esialgu verandale. Siis kui lumi maha tuli, panin aga potiga lumehange. Kuusel on vaja külma aega, et puhata. Kui hoida kogu aeg soojas, siis ta enamasti sureb.

 

 

 

 

 

Nüüd kui lumi ära läks, mõtlesin, et kuusekesel on ikka parem maa sees olla. Otsustasin täna, et katsetaks kas saab ta juba maasse kaevata. Ja ausalt polnud mitte mingit probleemi. Siin on ta mul käru peal valmis uude koju minema. Kui tähelepanelikult vaadata, siis näeb lausa, et üks väike päkapikk on külge jäänud.

 

 

 

 

Kaevasin augu ja panin ta auku. Otsisin ka natuke hobusesõnnikut ja panin auku. See koht, kus ma ta istutasin, on väga liivane ja huumusevaene koht. See ämbritäis peaks teda natuke aitama.

 

 

 

Siin ta siis on uhkelt oma uute sõprade juures. See on väike kuuseheki alge, mis mu ema kunagi istutas. See vasakpoolne kuusk on julgelt 10aastane, aga kasv on tal väga kidur, kuna maa seal on väga toitainevaene. 

Annan siis suve lõpus ka teada, kas see jõulukuusest – hekikuuseks asi ka toimib 🙂

See aasta on minu väliistutus hooaeg alanud juba 18. märtsil 🙂

Üks kommentaar “Esimene istik õues

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.