Kiire kõrvitsapeenar

Pean vabandama, et pole jõudnud blogida. Nii kiire on olnud ja olen langenud väsinuna voodisse kohe peale aias müttamist ja kui ma tahtsin sellega lõpuks tegelema hakata, siis lõppes arvuti otsa. Õnneks avastasin,  et viga on laadijas ainult. Hetkel tegelt kasutan sõbrannalt laenatud laadijat, pole jõudnud veel omale uut tellida. Aga mis seal ikka, proovin järje peale saada oma postitustega.

Mul oli paar kõrvitsataime, mis olin ise ette kasvatanud ja need tahtsid jubedalt juba maha minna. Eelmine aasta kasvatasin kõrvitsat lauda taga kanade sõnnikuhunnikus(postitus siin). Pea terve mets oli kõrvitsataime täis, aga kõrvitsaid ainult 5 ning needki ei valminud täielikult. Koolis sain teada, et kui liiga palju lämmastikku on, ei pruugi vili valmis saada, sedasi ka juhtus. See aasta siis sain aru, et ei saa sinna panna kõrvitsat, mis ma tahaks , et valmis ka saaks. Pidin mingi uue koha välja mõtlema.

Tuli meelde, et kõrvits võib kasvada ka kivihunnikus. Kivihunnik vana sauna varemena on meil olemas. Mõeldud – tehtud. Võtsin sealt mõne kivi veel eest, et teha seda natuke ühtlasemaks. Ülejäänud kivid ladusin äärtesse.

segasumma suvila
Siin siis natuke korrektsem juba ja ääred ka tekkinud. Veerandpeenar
Siin on juba pind kaetud papiga ja peale tassitud küülikute sõnniku ja heina segu. Siiapoole äärde panin vana sauna palgi ette.

Vahepeal unustasin pilti teha, aga siin on mul juba veetud laagerdunud lambasõnnik alla. Peale tõin 2 kärutäit muldliiva kanade aiast. Siis siia peale tuli veel hein. Ja voilaa valmis ta oligi.

Selline näeb peenar välja nüüd, 25ndal juunil. Istutatud on mul siia siis ‘Volskaja Grey'(sinine/hall kõrvits, pärit Venemaalt, Volga kaldalt) ja ‘Rouge vit d’etampes’ (varane kollane, lapergune, seest tumekollane, 5-10kg). Lisaks 2 arbuusi ‘Sugar Baby’. Kastma olen jõudnud väga harva, aga tundub, et taimedel läheb siin hästi, see on väga varjatud koht tuulte eest ja on suunaga muidugi lõuna poole. Selle tegemiseks kulutasin umbes 3 tundi ainult.

Õitsev arbuus
Miniarbuus ka juba peal.
Peenar teiselt poolt. Siit siis on näha vana sauna korsten ja kõrvits hoolega ronimas.
Kõrvits on ka juba täitsa olemas.

Hetkel olen oma kiire peenraga väga rahul. Nüüd peavad taimed lihtsalt kasvama ja kasvama. Kui on aga kodus olemas vanad kivihunnikud, siis võib kõrvitsat proovida ka sinna istutada.

Täiendan postitust, kui uusi muudatusi on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.