Poissmeeste uue kodu ehitus

Teadsin ma ammu, et pean uue aediku isastele küülikutele ehitam, sest emaseid ja isaseid ei saa kaua ühes aedikus pidada. Alustasin rääkimisega, kas kellegil on võrku üle. Käisin ka meie kohalikus ehitus poes aga seal ei olnud õiget võrku, ega poste.

Õnn naeratas, tõin ise ja toodi erinevat võrku. Postid ainukesena ostsin. Kraavi kaevamisel ja võrgu üless panemisel oli mul palju abi ja sain ainult juhendada. Nii et seda ma puhtalt enda peale ei võta. Küll aga tegin neile täitsa ise uue puuri. Täiustatud puuri mudeli 2. Mille üle ise olen küll uhke. Näitan esmalt selle ehitust. Ehitasin selle valmis garaazis, sest vihma juba hakkas kallama.

Algus

Siin oli mul juba paika pandud, milline peab see puur tulema, väga sarnane esimesele aga kindlasti uuendatud mudel. Jällegi võtsin (euro) alused ja hakkasin nende ümber tegema. Suur vahe esimese puuriga on ka see, et siin ma ei jätnud ühte alust aluseks, vaid otsustasin alused ühendada omavahel laudadega. Veel vaatasin, et teen enne valmis küljed, siis ühendan need. Siin pildil siis teen kõigelihtsamat külge- tuleb ainult auk küülikutele sisse tulemiseks. Enamvähem kõik puit on omal ja naabrite juurest lõkkehunnikust tulnud.

Lihtne külg valmis

Valmis siis see nn lihtne külg. Kõigeraskem oli tikksaega saagida välja küülikute auk, sest need kuuse lauad, mis peale panin on vägagi paksud. Sae tera läks kõveraks ja tuli ära ka selle tegemise käigus, selleks käisin naabrite juures abis, et aitaks tagasi panna. Aga valmis ta sai.

Teise külje tegemist alustasin heina sõimest, vaatasin pinterestist ideid kuidas seda teha ja tulin oma lihtsa disaini peale. See aga vajas sellist poolviltu, sirgelt saetud juppi, millega mina hakkama ei saa veel. Selle väikese joonisega läksin naabrimeeste juurde, kes ehitavad omal maja siin ja palusin neil aidata sellega. Nende lõkkehunnikust leitsime laua ja saagisid paari minutiga valmis- JESSS…. Selle ümber sain nüüd hakatata vaatama kuidas kõike seda paigutada ja teha. Panin alla suure augulise võrgu, et keegi ei saaks põgenade heinasõime kaudu. Panin kinni ebavajalikud vahed ja hakkasin seda külge panema ja laudadega kinni lööma. LIhtne 🙂

Järgime suurem etapp oli need seinad omavahel ühendada. Siin aga mul oli oma plaan, et tahan, et pool puuri oleks alt võrguga kaetud, et kõik mustus ja sit läbi kukuks. See osa osutus ikka väga keeruliseks mässasin selle võrguga ikka väga kaua, et see jääks ilus, ei vigastaks ja ma rahul ka oleks sellega. Paksud lauad läksid tagumisse puuri äärde, et ühendada seinad omavahel. Kasutasin ka nurgikuid, et kõike omavahel paigal hoida. Nurgikud on ühed kasulikud asjad 😀 Kuidagi ma need kokku klopsisin ja ise olin enamvähem rahul.

Tegin kaane peale heinasõimele, et vihm sisse ei saaks. NAtukene pusimist oli, et saaks selle peale aga peale ma ta sain ja olen rahul.

Ukse raamistiku peab tunistama, et sain naabrite juures valmis teha, sest mul ei olnud ühtegi sellist lauda enam järgi, mis oleks sobinud ukse raamiks. Uksed said jälle väga sirged võrreldes ülejäänud krempliga. Tänud naabritele! Uste ettepanemine on ikka paras ettevõtmine, ma ei tea päristäpselt kuidas seda õiged ehitajad teevad aga mulle see väga keeruline ja aeganõudev, ma kunagi pole kindel kas läks ikka õieti või mitte. Aga ette ma nad sain ja käivad ka ilusti.

Valmis ja õigel kohal

Järgmine samm oli selle puuri liigutamine õigesse kohta. See oli päris hirmus, sest esiteks see kaalus palju ja teiseks minu ehitamiskunstil on palju arenguruumi, ma polnud üldse kindel, et see laiali ei lagune. Aga 2 mehe abiga saime ta paika. Paigal olles katsime katuse tõrvapapiga ja sellepeale vanad erterniidi tahvlid, mis olid olemas juba kodus. Heinasõime peale panin ka tõrvapapi, et ka seda natukene vihmaeest kaitsta.

Alla läksid vanad telliskivid, et ta oleks maapinnast kõrgemal.

Aediku ehitus

Aia ehitus

Sellest mul palju pilte pole, sest kasutasin abitööjõudu ja ise olin natuke eemal. Aga põhimõte sama nagu ennem SIIN postituses. Algul siis kaevasime kraavi umbes labida sügavuse ja seda terve aia piirides. Panime paika postid ja sele peale vedasime võrgu. Naabri toodud 2 m võrk läks kasutusse aga kartsin, et alt liiga suured ruudud, siis ostsin juurde sellise võrgu. Selle panin siis alla äärde. Poste ei olnud saadaval 2,5m seid siis pidin leppima 2m ja aed on ülevalt üle posti serva. kinnitasime nende plastik julladega ja traadiga.

Kinnitus puuriserva
Valmis koos küülikutega

Väravaks panime vana puukuuri ukse, mille olime just maha lammutanud. Värava alla maasse läks ka laud, et nad kohe sealt ei saaks välja kaevata.

Päev kui lasime elanikud uude aeda

Hetkel nad elanud seal ikka üle 1 kuu juba täna 12.10 oli olukord siis selline.

Päevalillede kallal maiustamas
12.10 olukord

Nagu videos näha, siis aediku keskel on toodud mul põhupakid, kuhu saavad ise käigud omale teha. Neile meeldib olla nende peal rohkem kui all. Toru sisse on hea peitu minna. Paremal pool on kanade aed, vasakul ees pool siis emaste aedik. Küülikute aia taga hobuse aed ehk suht mets.

Juba mõtlesin, et oleks ikka seda kolmandat aeda ka vaja, sest tahan omale korraliku isa küüliku ka osta. Hetkel otsin hõbeküülikut aga enne peaks talle väikse aediku ja puuri ehitama, sest selle poissmeeste aediku tahan ka emaste kätte anda kui neid enam seal pole. Nendest isastest saab mõningate inimeste õhtusöök- elu.

2 kommentaari “Poissmeeste uue kodu ehitus

  1. Nii põnev lugemine! Aitäh!
    Mul on endal ka parasjagu aediku ehitamine mõttes, kuna küülikud elavad praegu “traktorites”, aga neid on jube raske liigutada ja koos kiiresti kasvavate suviste poegadega, jäävad peagi kitsaks ka. Plaanisin samuti ca labidasügavuselt kaevata, aga elukaaslane arvas, et küülikute urud on nii sügavad, et nad uuristaks end sealt lihtsalt välja. Kuidas Sul sellega kogemus on? Kas nad proovivad end vabadusse kaevata? Samas, kui aed on piisavalt suur ja igav ei hakka, siis ega nad vist väga kaevama kipugi… Igatahes jään huviga Su edasisi postitusi ootama. Jõudu! 🙂

    Meeldib

    1. Tere. Tänan. Keegi ikka loeb 😅 kui piisavalt suur on ja toitu on siis ei kaeva tegelikult. Emastel on omale suur urg rajatud aga nad ei proovi vabadusse pääseda seal, sest miks? Aga jah kui pojad olid juba suht suured siis üks kaevas ennast välja 6m kauguselt aiast tuli väike urg välja. Täitsin selle nende oma sönnikuga ja peale seda pole probleeme olnud.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.