Kila-kola vaba vannituba

Täna kirjutan väga teistsugusel teemal kui muidu. Räägin hoopis vanitoas kasutatavatest asjades ehk kuidas mina väikest viisi võitlen plastiku vastu.

Seda saab iga inimene ise ka teha. Väikestest sammudest juba on kasu. Kui näiteks 10 inimest ei ostaks enam ­šam­pooni, pal­samit ja du­ši­geeli  pudeleid kui palju see siis vähem plastikut teeb? Ütleme, et 1 inimene kasutab 1 kuu peale 1,3 pudelit siis 1 aasta jooksul 1,3×12= 15,6 pudelit!! 10ne inimese peale see teeb aga teeb juba 156 plastpudelit aastas.

Põhimõte on selles, et tegelikult juba 1 plastpudel, mis ostmata jääb on juba suur asi nii, et ärge mõelge, et see ei tee vahet.

Meie tarbimine otseselt mõjutab tootjaid. Seda väge ei maksa alahinnata. Et näitan kuidas ja mida mina kasutan, et tarbida vähem plastikut. Ja vannituba on selleks hea algus, sest tüüpiline vannituba on täis miljoneid plastik potskasid. Olen ka hinna tundlik, et vaatan, mis ikka natuke odavam ka on ja lihtsasti kättesaadav. Hiiumaal meil siin mingeid uhkeid öko poode pole.

Du­šigeel

Seda toodet ei kasuta ammu, juba nii 9-10a. Avastasin kunagi, et see tekitab mu seljale punne/vistrikke. Kasutan naturaalseid seepe ehk enamus käsitöö seepe. Neid on hea kaasas kanda karbiga. Hetkel on mul selleks bambusest väike asjake. See seep tuli näiteks sellega.

Seep oli kunagi palju suurem aga nüüd kuidagi väikseks jäänud. Mu ema või keegi tõi selle kuskilt pole aimugi kust aga mulle meeldib, hea lihtne lahendus ja toimib hästi.

See on ka ma arvan, et kõige lihtsam toode millest vannitoas kohe loobuda ja sellega säästate ka keskkonda kui lähete seebile üle. Seebi nahale kandmiseks on mul aga vanaema toodud lihtne kinnas…. see pm puuvillane riie millele on peale õmmeldud ruudustik. Tundub algul, et täits mõtetu aga tegelikult see maseerib just piisavalt palju ega tee otseselt haiget. Kindlasti lihtne ise ka teha kui oskad õmblusmasinat kasutada- mina muidugi ei oska 😀

­šampoon

Selle pudeli kaotamist alustasin paari kuu eest kui otsustasin, et tahan ka proovida tahket shampooni. Väga ei uurinud, mis kuidas on aga tellisin selleslt lehelt –SOLIDU. Nende tootja on Lätis ehk pole väga kaugel ka mitte. Tellisin siis nende lehelt ­šampooni Balance ja palsami No Knots.

Selle ­šampooni ja palsami sain kätte ja kasutama hakkasin juba 17 august. Nüüdseks olen kasutanud 3 kuud. Nüüd lõppes see ka otsa. See väike ­tahke šampoon kestis mul 3 kuud, ise arvasi, et vähe aega 😀 Palsamit on aga pool rahulikult veel alles.

Kasutamine- üldiselt olen väga rahul. Üleminekuks tavaliselt ­šampoonilt sellele tahkele ­šampoonile on lihtne. SOOVITAN.

Algul ehmatas aga nende lõhn. See ei saa väga looduslik olla, sest läbi pakendi oli juba väga vänge lõhn. Kui ema selle pakiautomaadist ära tõis siis küsis, mis pagana haisvaid asju sa tellisid. Automaadist tuli juba vastu vänge lõhn ja seda läbi pakendite. Kõike looduslikum ja parem ta vist ikka ei ole.

Hetkel aga olen Mauritiusel ja siin sai see otsa. Ostsin kohalikku toodangut nende lehekülg Siin Wistiti banaani oma.

Nagu näha on sellel ­šampoonil tunduval vähem koostisaineid, ehk jo siis peaks kasulikum olema.

Olen sellega pestnud nüüd umbes nädala. Sellega on raskem pesta, sest see on kõvem ja juukseid on raske saada vahtu. Hetkel on raske õelda kuidas juustele mõjub aga ma olen rahul. Hind oli sellel suht kõrge 12€. Ostan ühe kohaliku väiketootja käest ka mõne kaasa ja temal on hinnaks 5€ fb on LOTUS soaps.

See on mu põhi asjad mis mul kaasas kuskil käies on. Tahtsin tegelikult veel asjadest rääkida aga see postitus lihtsalt läheks liiga pikaks.

Hakake siis vähem plast pudeleid ostma ja järgmise korrani.

Jätkub…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.