Kasvuhoone valimine

pilt siit

Olen nii kaua kui mäletan omale kasvuhoonet tahtnud. Isegi siis kui ma mitte midagi taimedega pistmist ei tahtnud teha, sest tomatid on mu ühed lemmikud ja oma tomatite maitset ei saa isegi mitte võrrelda poe omadega.

See talv olen ma rohkem veendunud, et mul on ikka hädasti seda vaja, sest õues pole mul piisavalt palju sooja kohta, et tomateid kasvatada. Lisaks avastas mu laps, et paprikad maitsevad häst, nii et proovin see aasta ka paprikaid kasvatada.

Tutvustan siis algul oma ideaalset kasvuhoonet mida ma saada tahaks aga seda hetkel veel ei juhtu.

Maa-alune kasvuhoone -walipin

pilt internetist

Tavaline klaasist kasvuhoone on väga tänuväärne soojal ja päikselisel ajal, kuid jahedamate ilmadega on seda üsna kulukas ja raske soojana hoida. Palju soodsam lahendus on niinimetatud walipini – kasvuhoone, mis suures osas maa alla rajatud.

Esimene säärane valmis 20 aastat tagasi Lõuna-Ameerikas, tänaseks on walipinid levinud üle maailma. Sellises kasvuhoones on võimalik taimi kasvatada ja saaki korjata aastaringselt – ka kõige külmemate ilmadega.
Säärasel kasvuhoonel on maa peal vaid katus, taimekasvatus toimub maapinda kaevatud 1,5-2,5 meetri sügavuses augus. Plastplaatidest poolläbipaistev katus salvestab päevasooja kasvuhoonesse ja aitab taimedel ööd üle elada. Lisaks kõigele on säärast kasvuhoonet võrreldes maapealsete ehitistega väga odav rajada – keskmises suuruses kasvuhoone ehitamine maksab umbkaudu 300 eurot. See on muidugi siis kui enamus asju tuleb taaskasutusest ja tööjõud on tasuta.

Siin on ka allalaetav pdf kuidas walilini kasvuhoonet ehitada

Siin on väga hästi kõik välja kirjutatud aga ainuke asi selle juures on see, et eestis neid ei ole või ei ole kusagil avalikult? Kanadas on neid küll ja toimivad aga miks neid eestis pole? Keegi ehitus inimene võiks vaadata kas see on ka eestis mõeldav?

Pilt juhendist

Lugesin juhendist välja, et liiv on ebastabiilne selle kasvuhoone jaoks. Liivaga alal on vaja seinad ehitada aga see nõuab palju suuremaid kulutusi.

Siin on video kuidas valida õige kasvuhoone tüüp.

Selle video põhjal ütleks, et tavaline kasvuhoone ikka parim aga soovitas ka hiina kasvuhoonet millest mina polnud enne midagi kuulnud aga siin see on.

Hiina kasvuhoone

Aga on veel üks kasvuhoone tüüp, mis on eestis kindlasti kasutusel ja olen näinud seda ka Alaskal – kuppel kasvuhoone.

Artikkel siin

Kuppelkasuhoone

Inimene, kes soovib oma aeda kasvuhoonet tomatisaagi saamiseks, ei peaks ta kuppelkasvuhoonet ostma. Mõistlik on soetada tavakasvuhoone. Kuppelkasvuhoone valmib praktiliselt käsitööna ja tema suurimaks eeliseks on disain.

Tõsi küll, on ka paar praktilist eelist: kupli puhul langevad mingile osale kasvuhoonest päikesekiired alati risti ja seega on ta valguse- ja soojaküllasem kui teiste kujudega kasvuhooned ja sellega seoses ka hooaeg pisut pikem. Sõltuvalt ümarast geomeetrilisest vormist on kuplikujuline kasvuhoone ka tuultele vastupidavam kui klassikalise kujuga kasvuhoone. Sellega seoses on selle toote vastu huvi üles näidanud just karmis kliimas elavad rohenäpud nii polaarjoone taga kui avatud rannikutel. Kuppelkasvuhoone soetavad inimesed, kes soovivad oma aeda pilgumagnetit või kes soovivad naabritest pisut eristuda.

Soovitame kupli puhul kihtplastikut, põhjuseks materjali kergus, hea soojapidavus ja valguse läbilaskvus, samuti vastupidavus. Kilest ei ole otstarbekas kuppelkasvuhoonet teha, kuna kile ei pea ilmastikuoludele kuigi kaua vastu ja klaas on jällegi purunemisaldis ning ka kaalult raske. Artikkel SIIT võetud.

Kui raha poleks probleem siis ma ostaks, laseks ehitada kuppelkasvuhoone silmailuks.

Aga keda huvitab siis leitsin ostast sellise kuppelkasvuhoone hinnaga 505€

Tegelikult on ilus ja pilkupüüdev.

Aga tagasi tulles minu murele soetada endale kasvuhoone siis hetkel ikkagi proovin leida tavakasvuhoonet. Maa-aluse kasvuhoonega pean veel uurimistööd tegema ja oma ala inimestega rääkima.

Tava kasuhoonetest olen hetkel peatunud lehel Ecoslider. Kõik näeb välja väga kutsuv. Lisa asju saab kõvasti juurde osta aga need on lihtsasti lisatavad ja saad aru ka miks neid oleks vaja. Leht on väga kasutaja sõbralik ja kenasti kujundatud. Pildid võiksid natuke kvaliteetsemad olla muidugi. Ühel pildil olid tomatid mis olid täitsa jänus, lehed rullunud juba. Vaatan siis kaarjat kasvuhoonet 3x6m sellehinnaks sain 1 373 € (6mm, 2 automaattuulutusega ja alusraamiga).
Hetkel kampaania tasuta trantspordile või paigaldus poole hinnaga.

Pilt lehelt ecoslider

Veel on muidugi leht https://kasvuhooned24.ee. Seal vaatasin ka ringi aga kuidagi pole nii usaldusväärne ja kõik mingid lisa asjad peab eraldi juurde ostma. Neil pole juttugi sellest teibist millega saab kõik plast tahvlite otsad kinniteipida, et mustus sisse ei läheks ja kasvuhoone kauem kestaks.

Lisaks interbauen lehekülg siin tunduvad olevat tooted samast kohast aga kind natukene sootsam isegi ja neil on ka seda teipi müügil.

Et mustus, tolm ja putukad ei pääseks polükarbonaadi kihtide vahele. Teibis on spetsiaalsed augud, mis lasevad tekkinud niiskusel välja voolata. Takistab hallituse teket. Pikendab polükarbonaadi eluiga ja hoiab välimuse ilusa. 

Ventileeriv otsateip on paigaldamiseks polükarbonaadi alumisse äärde.

Siis muidgi ka https://www.kasvuhooned.ee

Oleme 2000. aastast Taani ettevõtte Juliana (www.juliana.com) kasvuhoonete ametlik maaletooja Eestis. Juliana kasvuhooned on väga kvaliteetsed, tugeva konstruktsiooniga ja vastupidavad ning kõige ilusamad. Kasvuhooned ja lisavarustus valmistatakse spetsiaalselt arvestades Põhjamaade ilmastikutingimusi.

Taani kvaliteet. Taani disain. Toodetud Taanis. Taani Juliana kasvuhoonete üks põhiväärtuseid on kvaliteet ja märksõnaks on disain. Tehas on asutatud 1963. aastal, tähistades 2013. aastal oma 50. juubelit. Selleks tähtsaks puhuks tutvustati maailmale uue põlvkonna kasvuhooneid Premium ja Gardener.  2014. aastal toodi välja uue põlvkonna Compact mudel ning nüüdseks on Julianal kõik uue põlvkonna kasvuhooned. 

https://www.kasvuhooned.ee

Nagu jutust aru on saada siis tegu väga kvaliteetsete klaasist kasvuhoonetega hind hakkab u 2000€ -6000€.

pilt https://www.kasvuhooned.ee

Kui finansi puudus ei kimbuta soovitan kindlasti sellel lehel ringi vaadata ja midagi välja valida.

Järgmisena vaatasin seda lehekülge https://lounaeestihaljastus.weebly.com

Muidu on kõik ilus aga :
Kasvuhoone ECO kannatab lumekoormust 15kg/m² kohta (võrdub 0,1m värske või 5cm-paksuse vana lumega)! Vajab kaarte lisatoestamist talveks! Puuduvad tihendid, tihendite komplekti saab eraldi tellida. 

See tähendab, et mingeid asju pole jälle juurde lisatud. Tugev 6-meetrine kasvuhoone hetkel tasuta trantsport üle eesti. Hinnaks 670€ ( 2 automaatakent).

Pilt nende lehelt

Hetkel on kõike sümpaatsema mulje jätnud ikkagi Ecoslider. Aga kas see tunduvalt soolasem hind ka tasub end ära võrreldes odavamate kasvuhoonetega?
Antke teada kust te olete ostnud omale kasvuhoone ja kas olete rahul.

2 kommentaari “Kasvuhoone valimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.