Sain kasvuhoone kätte!!!

1. aprillil jõudis mu kauaoodatud kasvuhoone kohale 🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

Ei ole kohe kindlasti 1 aprilli nali, natuke küll kartsin seda, aga õnneks pole 😇

Noh õigemini jupid… mida peab kokku panema. Mulle loodetavasti tulevad sõbrad ka appi, sest isegi kui ma oleks super osav siis puht füüsiliselt pole seda võimalik kokku panna üksinda.

Tellisin ma kasvuhoone siis EcoSlider lehelt. See tundus kõige usaldusväärsem kuna pannakse kokku/ ehitatakse eestis. Materjal tellitakse euroopast.

Kasvuhoone

ecoslider lehelt

Mudel  EcoSlider ES 3

Kaarkatusega kasvuhooned EcoSlider on üks populaarsemaid kasvuhoonete liike, mis erinevad oma mitmefunktsionaalsuse poolest. EcoSlider sobib suurepäraselt kõikide taimeliikide kasvatamiseks: siin saab nii istikuid istutada, soojalembeseid taimi kultiveerida, hooajaväliselt või varajast saaki saada kui ka lilli ja isegi viinamarja kasvatada.

Kasvuhoone siis 3x6m. Polükarbonaatkatte paksus 6 mm ja fermide vahekaugus 66cm. Polükarbonaadi kaitseks on teip ja profiil.

Automaatselt avanevad õhutus aknad. Tellisin 2 kuna tean kui tähtis on ära hoida liigne kuumus kasvuhoonest. Tean ju ka, et olen laisk ja unustan palju. Ei taha kogu tomati saaki kihva keerata sellepärast, et aken jäi lahti tegemata. Kes ei tea siis üle 32c tomati õied muutuvad steriilseks ja te tomatit ei saa.

Tsingitud metallist vundamendiraam koos soojustusega on mõeldud paigaldamiseks otse maapinnale, murule, sillutuskivile, puidust terrassile või mõnele muule tasasele pinnale. Vundamendiraamile lisatud soojustus suurendab kasvuhoone soojapidavust kuni 20%.

Algus

Alustasin mahamärkimisega eelmine nädal juba aga vahepeal tuli lumi maha. Pean mainima, et pole midagi enne märkinud SIRGELT maa peale. Õigesse kujusse oli päris keeruline saada aga õnneks tuttav andis vajaliku juhnööri. Diagonaalid- tuleb ära mõõta ja nad peavad olema ühe pikkused. Vastavalt sellele tuleb poste nihutada siia-sinna.

Alustasin ka nn vundamendi alt murukamara eemaldamist, et saada see tasaseks.

Sirge ristkülik.

Panen kasvuhoone võimalikult aiamaa äärde. Ei taha, et jääks vaba koht. Vabasse kohta hakkavad kasvama taimed mida ma ei soovi. Sellepärast ongi oluline mitte jätta vabu kohti.

Olen mõelnud kas eemaldada murukamar või mitte, sest on võimalik teha ilma eemaldamata aga see oleks eeldanud alustamist juba sügisel või lausa eelmine kevad. Nii et mul vaja kiiremini ja seega pean kogu murukamara eemaldama.

Kahjuks olen hetkel arvamusel, et selle firma komunikatsioon kliendiga on väga nõrk. Kirjutan miks seda arvan.

Maksin ära kasvuhoone 6 märtsil.

Peale makse tegemist ootasin kinnitust, et kas kôik korras ja hakkavad tegema? 3 tööpäeva pärast kirjutasin ise. Saatsid vastu, et võtavad ühendust kui valmis.

Üle 2 nädala oli mõõda läinud ( 24.03), polnud miskit kuulnud ja siis tuli koroona juba. Saatsin uue meili, et kas ikka tehakse ja kui kaua aega võtab ?
Vastus:

Tere, Kaja!
Täname Teid kirja eest. Teie kasvuhoone on valmis. Ootame paremat aega, et teieni jõuda. Täpsüstaks üle, kas praamid käivad hetkel Hiiumaale? 
Lugupidamisega,
Alissa E
Müügijuht

Vastasin : Muidugi liiguvad! Kaubavahetus toimib ilusti !

26.03 – 2 Päeva läks mõõda ja saatsin uue meili: kas on teele pandud või millal tuleb ?

Samal päeval nad lõpuks helistasid ja ütlesid, et toovad ära 1 aprillil ehk nädala pärast, et ärgu ma enam muretsegu. Neil veel üks kasvuhoone vaja viia kohale Hiiumaale.

Siis 1. aprill oli juba käes ja ei midagi … Tavaliselt tulevad kaubatoojad hommikuse laevaga aga kell juba 14.00. Hakkasin juba meili kirjutama aga siis mõtlesin et ootan ikka õhtupoolikuni.

Kell 15.30 haukusid koerad tigedalt ja nägin, et õues mini kaubik!!! Yess… kohal.

Hämmastav on see, et leidis kohe õige koha üles ilma helistamata.

Jutu kokkuvõte see, et tõesti komunikatsioon telliaga täielikult puudus. Saan aru, et hetkel on kasvuhoonete hooaeg ja neil võib väga kiire seal olla aga no ikka… Aga noh mis seal ikka kohal ta nüüd on.

Nüüd peab kokku panema lihtsalt. Nüüd vähemalt teada millega ma tegelen siin nädala? Neil kirjas, et nende tiim paneb kokku 3 h. vaatame miteme h mina selle kokku saan. Pakkumisi ? ;D

tükid kohal

Kindlasti saate lugeda kuidas ma sellega hakkama saan ja kui kaua võtab.

Tunnen juba tomatite maitset, mis kasuhoonest hakkavad tulema 🤩🤩🤩🤩🤩

2 kommentaari “Sain kasvuhoone kätte!!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.