Maasika multšimine

Selle peenra tegin siis u 2 aastat tagasi. sellest saab lugeda “Maasika peenar” tol aastal kasutasin ma multsiks vana heina ja natuke kuuse okkaid, siis aga tuli maasikatele külla “Õielõikaja- olematu maasika saak” Siis eelmine kevad tegin “Maasikad pehmeks” ehk katsin lamba villaga. See toimis kuna maasika saak oli 99% suurem kui eelmine aasta. Maasikatel polnud lamba maitset ja villa pesi imeilusaks valgeks vihm. Eelmine aasta sain aga aru, et puhtast villast pressivad umbrohud ikkagi läbi nii mõne kuu pärast, sügisel oli asi ikka suht hull juba. See aasta siis otsustasin vana villa pealt ära võtta ja panna uus. Selle vahega, et panen ajalehe alla esimeseks kihiks ja annan ka lisa väetist maasikatele. Kelle meeles pole villa hea mõju saab jätkuvalt lugeda mu eelmist postitust “Lambavill aias”.

Puhastatud
Lamba sõnnik pandud

Eelnevatel piltidel siis näha esimesel pildil puhastatud maasika peenart. Lõikasin ära vanad lehed, eemaldasin umbrohud. Olin mõne päeva eest natuke poni sõnnikut juba visanud peenrasse. Teisel pildil siis näha, et panin juurde ka ühe aiakärutäie lambasõnnikut ja veel ühe kärutäie poni sõnnikut koos lehtedega.

Väetamine tehtud liikusin edasi multsimise peale. Ajalehed panin muidugi eelnevalt likku. Üks ports oli mul leos olnud üle 12 tunni ja väga head olid. Ei ligune need vees väga ära midagi.

Siin näha siis mu 4 aastase tütre multsimise katse. Ta ise oli väga uhke.

4a tegi pilti ratta pealt

Valmis! Üks osa… See oli väga piinarikas ja pikk protsess. See tõesti võtab aega kui tahta seda teha sedasi, et umbrohud läbi ei tuleks.

Peale siis loomulikult läks lambavill. Selle ma ikka suht viskasin peale sest väsimus oli juba suur. Siin mu 4 aastane kastab villa ka üle, sest muidu võib vill lihtsalt tuulega ära lennata, hoiab paremini paigal ka kõike.

Nüüd jääb ainult üle maasikaid oodata…

2 kommentaari “Maasika multšimine

  1. Pingback: Lõpuks…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.