Ecoslideri kasvuhoone üles panek.

Kasvuhoone valimisest oli mul postitus ‘Kasvuhoone valimine`. Nagu teate sain kasvuhoone kätte 1 aprillil, kirjutasin postituse ‘Śain kasvuhoone kätte’. Nendega suhtlus just kõige ladusam polnud. Väga palju pilte pole kuna oli ikka väga külm ilm püstitamise päeval, sadas lund ja rahet vaheldumisi.

Kasvuhoone koht oli mul eelnevalt välja valitud. Eesti kliimas siis kõige mõtekam panna kasvuhoone otsaga põhja lõuna suunaliselt. Kui panna külg lõunasse ei saa hommiku päikest piisavalt ja suvel kuumeneb kasvuhoone kindlasti üle.

Esimesena alustasin murukamara koorimisega. See muidugi ei ole väga permakultuurilik aga otsustasin seekord sedasi teha. Õige oleks olnud juba eelmine aasta see koht katta ehk lämmatada rohi mis seal all. Seda ma aga ei teinud. Lisaks tahtsin ma natukene maad alla poole saada. Hetkel arvan, et murukamara koorimine oli õige mõte ja sellega rahul. Sõber Alan oli mul ka abiks. Murukamar muidugi raisku ei läinud osa said kanad omale aeda ja osa läks küülikute aedikusse, nende aukude lappimiseks ja nende katuse haljastuseks 😀 Koorimise ja ära viimise peale kulus ikka korralikult aega enamsti kahekesi tehes läks 3 päeva aga ega me terveid päevi ka seda ei teinud.

Murukamara eemaldamine täies hoos
Kooritud
Küüliku maja katusehaljastus

Plaan oli muidugi et panen selle kasuhoone ise püsti nagu nalja! Reaalsus ikka natukene teine. Peale murukamara eemaldamist proovisin alust loodi saada ja see tundus ilmvõimatu ülesanne.

Järgmine päev mõtlesin, et panen prussid alla kasvuhoonele. Läksin redelit tooma, et neid garaazi pealt alla saada. Redel aga on meil selline jonnakas, see alumiinium oma, mis muudab ka kuju. Nii et suutsin oma mõlemad randmed selle redelin vahele jätta! Langes mõni pisar! Peale pisara langetamist võtsin telefoni ja saatsin sõnumi oma usaldusväärsele ehitusmehele Randole. Samal nädalal tal polnud aega aga ütles, et saab tulla vast esmaspäeval.

Esmaspäeval kell 8 oli ta kohal. Olime otsustanud, et kasvuhoone läheb fibo blokkide peale 1m vahedega. Ta hakkas neid loodima ja natuke maasse kaevama.

Ei tahtnud täisvundamenti, põhjuseid on palju 1) vihmavesi ei saa sisse 2) juured ei saa välja. 3) Mikroorganismide liikumine takistatud.

Selgitan siis natuke kasvuhoonesse sisse ei saja aga ümber sajab järelikult kui sajab valgub ka vett äärte vahelt sisse ja niisutab ka kasvuhoone taimi. Lisaks saavad juured minna väljapoole kasvuhoonet, et leida vett ja vajalikke toitaineid. Mitte et ma ei kastaks üldse- see pidavat ka tegelt võimalik olema aga sellest hiljem. Umbrohtusi, mis äärte vahelt sisse võivad tulla ma ei karda, sest mul pole paljast maapinda.

Olin kasvuhoone paneku ajal koguaeg tal kõrval, mitte et tal mind vaja oleks läinud, aga mõttejõust on ka abi 😀 Ise oma pisikeste sõrmedega keerasin fermid kokku aga noh siis ta tuli ja pingutas kõik need veel üle.

Need fermid olid tõesti kerged ja tundus, et kui nende peale astun lähevad pooleks. Õpetuses oli kirjas, et kõigepealt tuleb panna otsauksed ja siis fermid. Fermide kohad nn vundamendi küljes pidi ise mõõtma välja. Juhendis oli kirjas 2 kruvi väikse alumiinium julla külge me panime 1, sest kartus oli, et äkki läheb katki.

otsa üks osa
vaiaga kinni

Nende seinade panek esimesena küll ei toimi, sest keegi peab neid hoidma. Alt on kinnitus 3 kruviga pehmes alumiiniumis. Kui poleks vaiaga kinnitatud siis kukuks pikali, sest meil siin Hiiumaal tuulevaikset ilma pm polegi. Iga kord kui tuul tuli hoidsin veel kinni. Nendel fermidel ei ole ühtegi tala mis ühendaks neid. Tugevuse ja ühenduse annab plastik , mis peale läheb. See oli ilusti 2m laiuste paanidena väljalõigatud. Äärtesse läks veel teip ja u liist.

Simba kiidab heaks

Vaatasin ka video üle nende juhend paberil on teistsugune kui video õpetus. Aga üldiselt jah käis see umbes sedasi.

Sellisesse etappi jõudmiseks kulus meil 12h. Paigaldamata oli veel 2 automaat katuse akent. Seda tegi ta järgmisel päeval 2h ära. Tema on profesionaalne ehitus inimene ma ei kujuta ette kui palju see võib tavainimesel aega võtta. Kodulehel on neil muidugi kirjas, et nende spetsialistid panevad kasvuhoone kokku 1- 2 tunniga. Tavainimesel peaks kuluma umbes 5h.

Järgmine päev

Kas soovitan?

Kuna see on minu esimene selline kasvuhoone siis ei oska nagu väga komenteerida. Minu ehitusmees küll sillas polnud sellest. Ta arvas, et on kiirustades tehtud ja arvas, et ta oleks saanud sama raha eest tugevama kasvuhoone ehitada… Miks ma tema käest pakkumist ei võtnud ? Ei tea, pole aimugi enam aga jah paigal ta on ja õpime vigadest. Järgmise kasvuhoone puhul võtan tema käest pakkumise 😀

Järgmise postituse teen kasvuhoone sisust, see sin oleks muidu liiga pikaks veninud.

Üks kommentaar “Ecoslideri kasvuhoone üles panek.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.