Üldiselt- juuli

Pole jõudnud ammu näidata, mis aias toimub aga parandan selle vea nüüd.

Kasvuhoone

Ma sain tegelikult see nädal alles kõik tomatid ja kurgid seotud. Lisaks see meeletu kogus lehti, mis tuli eemaldada ja muidugi tomati kasvudest ma üldse ei räägi, sest need kasvavad lihtsalt meeletult üle päeva. Ütleme nii, et algaja kasvuhoone omanikuna on huvitav. Veana tean kindlasti ära, et tomati taimed on liiga tihedasti, peal lehti ikka väga palju kärpima, et natukenegi õhku ja valgust pääseks taimedeni. Kui taimed harvemalt oleks ei peaks seda nii hoolega tegema.

alt lehed eemaldatud
Esimene suurem saak

Soojalembeliste peenar

Eelmise aasta postitust saab näha siit Soojalembeliste peenar.

See aasta istuasin ma sinna 3 erinevat suvikõrvitsat: ‘Trieste White’ – heleroheline jäme ; `Tondo di Piacenza’- tumeroheline ümmargune ja ‘Bennings Green Tint’- heleroheline taldrik kõrvits. Lisaks 2 kõrvitsat ` Thelma Sanders Sweet Potato` – Väga huvitav.

` Thelma Sanders Sweet Potato`

Veel istutasin maisi ‘Double standart ‘, mis hetkeseisuga on kõik pikali, kuna tuuled ikka korralikult räsinud.
Siia panin ka mõned kinoad kasvama.

Mais, arbuus ja kõrvits
23 juuli saak

Kuhilpeenar

Selle tegemine on detailselt kirjas siin: Kuhilpeenar – hugelkultuur, Kuhilpeenar – hugelkultuur II osa ja Kuhilpeenra värskendamine.

Sellel aastal nagu ka igal aastal peab teda kas sügisel või kevadel värskendama, ehk vaatama üle ääred ja kindlasti lisama orgaanikat peale. See aasta ei ole mul jätkunud aega, et sinna midagi väga asjalikku istutada. istuasin nagu ikka need asjad, mis jäid üle. See aasta siis kartul ‘Afra`päevalilled, arbuusid, melonid ja taldrik kõrvitsad. Eelmistest aastatest kasvab veel mõni maasikas, salvei ja küüslauk.

Sodipeenrad

Nende tegemistest saab lugeda siit : Lopsakas sodipeenar. See aasta kirjutasin veel külvamisest Külvamine ja istutamine põhupeenrasse.

Võin juba ette ära ütelda, et üks peenar küll ebaõnnestus täiega noh porgandi kasvatamine. Kevadel varakult mul polnud veel põhu olemas ja tegin puhtalt heinaga. Hein aga idanes ka üli hästi. Rohida seda ei saa, muid tõmbad välja ka viimse mulla. Kõrval asuvad porgandid tõmbab ka kohe kindlasti välja ehk ainult lõigata aga teatavasti lõigatav rhi tuleb väga kiiresti tagasi….
Siis ma istutasin vahekohtadesse kapsad. Kapsaid armastavad aga igasugused limukad ja röövikud ehk suht ära söödud.
siis tühjade kapsaste kohtadesse istutasin väga kauaks potti jäänud tomati taimed.
Ja veel lisaks mõne kurgi taime kui nendest kõikidest muudest midagi ei tule 😀

Aga teine peenar on edukam, sinna ma külvasin 09.04 herned. 3 sorti `Spring blush , Bijou’  ja `Telephone Pea`. Herneste teisele poole panin kreeka gigantse roni oa. Sellel oli raske start, sest limukad arvastasid seda väga ja pistsid mõnegi taime nahka. Sügise poole näha kas saab ka midagi.
Alla aga panin väga suurte idudega ´Blue kongo’ kartuli ja otsa oli ka jäänud mingi kartul. Tühjadesse aukudesse panin metstomati taime ka. Kasti otsas kurdleheline piparmünt ka. Nüüd vist sai kõik nimetatud.

minu väike omale hommikusööki otsimas
Punane saialill

Mina ka pildipeale saanud, tänud Robertale.

Aga selleks korraks kõik, võite teada anda kui millestki peaks täpsemalt kirjutama, näitama.

Olge tublid ja nautige 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.