Rabarbri ääris – telliskivid

Vaatasin juba ammu meie rabarbri peenart, noh tegelt see polnud peenra nägu ega tegu. Rabarbri puhmad, mis kasvavad muruseest välja. Sellel iseenesest ei ole midagi viga aga…

  1. Väga keeruline oli kasta sest kõik vesti voolas lihtsalt minema.
  2. Keeruline väetist ehk sõnnikut panna. See kippus minema veerema ja lendlema lihtsalt.

Inspiratsioon tuli instagrammis nähtud kontost. Seal oli kasutatud telliseid ääristena ja mitte tavaliselt vaid natuke teistmoodi ikka. Ja mul siin on juba ammusest ajast telliskivihunnik, mis lihtsalt seisab elementide käes.

Selline oli pilt, mis ma nägin. Mina polnud enne sellisest sliinis enne näinud ja täiega hakkas kõnetama. Siin pildil uhked võtme augu peenrad veel. Need on väga hea kujuga peenrad, sest mahutavad palju aga samas saad ikka ligi ka ilma peenrasse astumata.

PIlt siis instagramist suburban existence

Ega muud polnud tuli käised üles käärida ja tööle asuda.

Võibolla oleks pidanud aiavooliku abi kasutama, et saada korralik ovaalne kuju aga noh tegevuse alustamise käigus läheb see meelest. Aiavoolikuga on väga hea märkida maha tulevaseid peenraid ja jooni mida soovid aias teha. See on nöörist rakem ja hea on teha just looklevaid jooni.

Labida servaga kunstiline joonistus

Kui pole aru saada siis see me rabarbri peenar…. Hobuse pabulate all on siis väiksed rabarbri võrsed. Rabarbrid kasvavad ka kerge kallaku all, et vesi ja sõnnik veereb eriti hästi minema. Joonistasin piiri tunduvalt kaugemale kui rabarbrid, et neil oleks veel ruumi paljuneda natuke.

Kraavi ladumine

Protsess nägi välja lihtne. Kaevasin väikse kühviga kraavi ette ja ladusin tellised viltu sisse. Kõrgpeenrad on neil pildipeal tehtud kahekordsete tellistega aga mul ei olnud vaja seda niipalju tõsta, et mul jäi ühekordsena.

ahjusegu mõks

Leidsin garaazist ka mingisuguse ahjusegu koti, mis oli ikka seal väga kaua seisnud. Tegin selle veits pastaks ja kallasin väljapoole peenra äärt. Minu mõte oli selles, et äkki hoiab kive rohkem paigas… sinna ta sai aga kindel pole kui palju sellest kasu on.

laotud aga lõpetamata

Sellisena nägi küll välja natuke niru… aga ei ole midagi mida natuke sitta parmaks ei teeks 😀

hobuse sõnnikuga täidetud

Lõpetuseks täitsin siis viimased augud ka sõnniku ja lehe seguga ja valmis ta on. Võibolla natuke lopergune…. aga noh ilu ja airgus on vaatajate silmades, et mu jaoks on piisavalt ilus 😀 Olen rahul teosega. Natuke keeruline oli seda kumerust saada ilusaks, sest ma arvan, et see peenar suht kitsas.

Tulin jäärgmine päev koju ja olin jätkuvalt üllatunud, kui ilus see välja näeb võrreldes milline see enne oli.

Mina olen rahul ja kiidan heak, Arvan , et teen veel mõne laadse peenra aga siis juba vb 2 kihiga.

Proovin siia pildi ka panna kui rabarbrid ka juba korralikult kasvavad.

Üks kommentaar “Rabarbri ääris – telliskivid

  1. Oo, see on väga hea mõte! Ma kogun just järgmiseks kevadeks, kui ma lõpuks ometi korralikult istutama hakata saan, ideid, kuidas uue kodu aeda luua ja selline lahendus sobiks suurepäraselt. Sobituks ühe spiraalse tellistest ürdiaiaga kohe eriti hästi 🙂 Nii, tuleb hakata uurima, kas kellelgi on kusagil telliseid üle!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.