Minust

Olen sündinud ja üleskasvanud Hiiumaal, sellest suurem osa elanud lausa Kassari saarepeal. Mis on ka selle blogi sündmuskohaks oma mitte väga viljaka maaga.

IMG_0679Ise alustasin ratsatreeningutega 8 aastasel Kassaris ristitee Talus, nüüdseks on juba kogunenud hobustaazi juba üle 20 aasta. Selle aja jooksul olen sõitnud takistusõitu, kooisõitu, kolmevõistlust, põgusalt ka westerni ja kestvusratsutamist. Selle viimase ala peal sain ka tööle Dubaisse kus olin 2 aastat, millest suved veetsime Inglismaal ja sai isegi käidud Kentuckys MM-l groomina kaasas. Seal võitsime meeskondlikus arvestuses. Edasi viis tee mind Maaülikooli kus õppisin loomakasvatust. Enne viimase aasta algust sain aga tööpakkumise Mauritiusele. Siis jäigi kool pooleli ja töötasin seal karantiini tallis Lõuna -Afrikast toodud kestvushobustega. Seal kohtasin ka oma teistpoolt ja meil sündis tütar.

Hetkel olen ikka rohkem Hiiumaa pinnal kui kuskil mujal.

Alles 2018 a talvel hakkasin uurima ja tutvuma permakultuuriga, sest ei meeldinud see viis kuidas mu vanaema seda aastakümneid teinud oli. Ja meie maa oli selleajaga muutunud täiesti liivakõrbeks, et kõik asi kasvas seal suht kiduralt. Ja mulle mitte ei meeldinud rohimine 😀 Aga endale toidu kasvatamine on alati huvi pakkunud.

2018a kevadel siis hakkasin istutama permakultuuri põhimõtete järgi ja samal ajal alustasin ka blogi kirjutamist, et viia permakultuuri põhimõtted laiema avalikusele.

img_7709